Facebook
Styrobud Górno
Configurateur de jardin potagers

Wędzarnia betonowa – grill i wędzarnia w Twoim ogrodzie

Żyjemy w erze fit, w której do głosu dochodzą czyste etykiety, a cieszą wyhodowane we własnym ogrodzie warzywa i owoce. W czasach, w których szukamy żywności przygotowywanej bez użycia chemii, jesteśmy bardziej skłonni do jej samodzielnej produkcji, co oznacza, że coraz częściej mamy smaka na mięso wędzone w przydomowej komorze wędzarniczej. Nie jest to proces trudny, a smak i satysfakcja z własnych wyrobów, rekompensują czas włożony w ich przygotowanie. Jednak, by dojść do tego etapu, trzeba zainwestować w wędzarnię. Najlepszym wyborem będzie grillo wędzarnia betonowa, która pomoże nie tylko w produkcji wyrobów wędliniarskich, ale i posłuży jako grill.

Grillo wędzarnia betonowa - dlaczego chcesz mieć ją w swoim ogrodzie?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem wędzarni, zapewne dysponujesz ogrodem, w którym z przyjemnością spędzasz wolny czas. Rozmarzyłeś się? Pewnie widzisz się z bliskimi. Wylegujecie się na leżakach i czekacie, aż kiełbaski usmażą się na grillu. Grill! Właśnie on może stworzyć idealną parę z wędzarnią. Kupując grillo wędzarnię betonową, dosłownie pieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Wędzarnia ogrodowa betonowa - na co zwrócić uwagę?

Zanim odsłonimy przed Tobą wszystkie karty i przekonamy Cię do zakupu betonowej grillo wędzarni, powiemy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę. Twój nowy nabytek stanie w ogrodzie, gdzie będzie narażony na czynniki atmosferyczne - jak nie schowa się pod pierzynką śniegu, to zostanie - delikatnie mówiąc - muśnięty kroplami deszczu, a w lecie otoczą go gorące promienie słońca. Dlatego jego konstrukcja musi być stabilna, a materiał, z którego jest wykonany - wytrzymały. W przeciwnym wypadku, będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne. Idźmy dalej. Lądujące na ruszcie potrawy, będą poddawane obróbce cieplnej, co jest równoznaczne z powstawaniem zabrudzeń. Dlatego w trosce o własne dłonie, powinieneś zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest ruszt. Czy łatwo się czyści? I czy można go bezproblemowo rozmontować, by zabrać do kuchni? Łap teraz tajemną wiedzę na temat wędzarni. Ona również powinna być łatwa w utrzymaniu czystości, ale to nie jedyny ważny aspekt. Istotna jest także przestrzeń, w której będą wędzić się szynki. Prócz niej pomocne są półki i drążki służące do wieszania wędlin na kilku poziomach. Bardzo ważny jest także termometr i deflektor służący do rozprowadzania dymu.

Zobacz: Ogród warzywny w skrzyniach? Zobacz, jakie to proste!

Zaczęliśmy od wnętrza, bo przecież ono liczy się najbardziej, ale w przypadku wędzarni ogrodowej betonowej liczy się także wygląd. Dobrze się składa, ponieważ beton stanowi doskonałą imitację drewna, dzięki czemu świetnie koresponduje z ogrodem. W przypadku nowoczesnych domów, pasują do nich wędzarnie naśladujące beton architektoniczny. Jest to materiał, który nie tylko wygląda estetycznie, ale i pozwala na całoroczne korzystanie z grillo wędzarni.

wędzarnia betonowa

Wędzarnia betonowa - zalety

Nie ulega wątpliwości, że największą zaletą posiadania własnej grillo wędzarni jest możliwość przygotowania wędlin, które będą całkowicie pozbawione konserwantów. To z kolei gwarantuje zachwyty i wdzięczność domowników i gości oraz smakowicie spędzony czas. Sama wędzarnia betonowa jest prosta w montażu, a koszty jej zakupu nie spędzają snu z powiek, jak ma to miejsce w przypadku murowania tej tradycyjnej. Użycie betonu wydaje się tu świetnym rozwiązaniem. Dzięki wysokiej klasie wytrzymałości, mrozoodporności oraz spełnianiu wszelkich wymagań związanych z długoletnim i satysfakcjonującym użytkowaniem, betonowe grillo wędzarnie jak Hektor i Helios kładą na łopatki swoich murowanych kuzynów.

Dimanche Lundi Mardi Mercredi Jeudi Vendredi Samedi Janvier Février Mars Avril Mai Juin Juillet Août Septembre Octobre Novembre Décembre

Nouveau compte S'inscrire