Facebook
Styrobud Górno
Gartengemüsekonfigurator

Wędzarnia betonowa – grill i wędzarnia w Twoim ogrodzie

Żyjemy w erze fit, w której do głosu dochodzą czyste etykiety, a cieszą wyhodowane we własnym ogrodzie warzywa i owoce. W czasach, w których szukamy żywności przygotowywanej bez użycia chemii, jesteśmy bardziej skłonni do jej samodzielnej produkcji, co oznacza, że coraz częściej mamy smaka na mięso wędzone w przydomowej komorze wędzarniczej. Nie jest to proces trudny, a smak i satysfakcja z własnych wyrobów, rekompensują czas włożony w ich przygotowanie. Jednak, by dojść do tego etapu, trzeba zainwestować w wędzarnię. Najlepszym wyborem będzie grillo wędzarnia betonowa, która pomoże nie tylko w produkcji wyrobów wędliniarskich, ale i posłuży jako grill.

Grillo wędzarnia betonowa - dlaczego chcesz mieć ją w swoim ogrodzie?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem wędzarni, zapewne dysponujesz ogrodem, w którym z przyjemnością spędzasz wolny czas. Rozmarzyłeś się? Pewnie widzisz się z bliskimi. Wylegujecie się na leżakach i czekacie, aż kiełbaski usmażą się na grillu. Grill! Właśnie on może stworzyć idealną parę z wędzarnią. Kupując grillo wędzarnię betonową, dosłownie pieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Wędzarnia ogrodowa betonowa - na co zwrócić uwagę?

Zanim odsłonimy przed Tobą wszystkie karty i przekonamy Cię do zakupu betonowej grillo wędzarni, powiemy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę. Twój nowy nabytek stanie w ogrodzie, gdzie będzie narażony na czynniki atmosferyczne - jak nie schowa się pod pierzynką śniegu, to zostanie - delikatnie mówiąc - muśnięty kroplami deszczu, a w lecie otoczą go gorące promienie słońca. Dlatego jego konstrukcja musi być stabilna, a materiał, z którego jest wykonany - wytrzymały. W przeciwnym wypadku, będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne. Idźmy dalej. Lądujące na ruszcie potrawy, będą poddawane obróbce cieplnej, co jest równoznaczne z powstawaniem zabrudzeń. Dlatego w trosce o własne dłonie, powinieneś zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest ruszt. Czy łatwo się czyści? I czy można go bezproblemowo rozmontować, by zabrać do kuchni? Łap teraz tajemną wiedzę na temat wędzarni. Ona również powinna być łatwa w utrzymaniu czystości, ale to nie jedyny ważny aspekt. Istotna jest także przestrzeń, w której będą wędzić się szynki. Prócz niej pomocne są półki i drążki służące do wieszania wędlin na kilku poziomach. Bardzo ważny jest także termometr i deflektor służący do rozprowadzania dymu.

Zobacz: Ogród warzywny w skrzyniach? Zobacz, jakie to proste!

Zaczęliśmy od wnętrza, bo przecież ono liczy się najbardziej, ale w przypadku wędzarni ogrodowej betonowej liczy się także wygląd. Dobrze się składa, ponieważ beton stanowi doskonałą imitację drewna, dzięki czemu świetnie koresponduje z ogrodem. W przypadku nowoczesnych domów, pasują do nich wędzarnie naśladujące beton architektoniczny. Jest to materiał, który nie tylko wygląda estetycznie, ale i pozwala na całoroczne korzystanie z grillo wędzarni.

wędzarnia betonowa

Wędzarnia betonowa - zalety

Nie ulega wątpliwości, że największą zaletą posiadania własnej grillo wędzarni jest możliwość przygotowania wędlin, które będą całkowicie pozbawione konserwantów. To z kolei gwarantuje zachwyty i wdzięczność domowników i gości oraz smakowicie spędzony czas. Sama wędzarnia betonowa jest prosta w montażu, a koszty jej zakupu nie spędzają snu z powiek, jak ma to miejsce w przypadku murowania tej tradycyjnej. Użycie betonu wydaje się tu świetnym rozwiązaniem. Dzięki wysokiej klasie wytrzymałości, mrozoodporności oraz spełnianiu wszelkich wymagań związanych z długoletnim i satysfakcjonującym użytkowaniem, betonowe grillo wędzarnie jak Hektor i Helios kładą na łopatki swoich murowanych kuzynów.

Sonntag Montag Dienstag Mittwoch Donnerstag Freitag Samstag Januar Februar März April Kann Juni Juli August September Oktober November Dezember

New Account Registrieren

Hast du schon ein Konto?
Melden Sie sich an, statt Oder Passwort zurücksetzen