Facebook
Styrobud Górno
Garden box configurator

Zobacz film

Betonowa podwyższona rabata

Dlaczego jest lepsza od klasycznego warzywnika?

Zyskujemy łatwiejszy dostęp do warzyw - rosną wyżej, więc wygodniej przy nich pracować, zarówno przy pielęgnacji roślin, jak i plewieniu

Zmniejsza się ryzyko zadeptania warzyw przez psy bądź dzieci bawiące się w ogrodzie

Skutecznie chronią warzywa przed szkodnikami typu nornice, ślimaki

Warzywniki wyglądają bardziej dekoracyjnie niż tradycyjna warzywna grządka dlatego skrzynię możemy ustawić w bardziej reprezentacyjnej części ogrodu

Stajemy się zupełnie niezależni od jakości gleby w naszym ogrodzie

Możemy porozdzielać sadzonki warzyw według ich preferencji co do sąsiadów, dzięki takim zabiegom plony są większe a smak warzyw ciekawszy

W skutek procesów gnilnych wydzielana jest w podłożu duża ilość energii cieplnej, dzięki temu uprawę roślin można wcześniej zacząć i później zakończyć

Warzywnik wykonany z betonu jest bardzo trwały i posłuży wiele lat, w przeciwieństwie do rabat drewnianych, które z czasem ulegają rozkładowi

Warstwowa budowa warzywnika

  • 1.siatka
  • 2.gałęzie
  • 3.liście drzew, darń
  • 4.kompost
  • 5.ziemia gruntowa lub z worka

Dno skrzyni pozostawiamy otwarte, jednak zabezpieczone przed gryzoniami drobnooczkową siatką (maksymalna wielkość oczka 1,5cm).

Aby ograniczyć utratę wilgoci podłoża przez parowanie, wewnętrzne ściany grządki wykładamy folią (doskonale nadaje się do tego folia do stawu).

Najniższą część substratu przygotowujemy z pociętych na mniejsze kawałki gałęzi, liści drzew i darni.

Następnie wykładamy warstwę nawozu organicznego i kompostu. Ważne jest, żeby warstwy dobrze ubić i namoczyć. Wysoka plenność uzyskiwana z podniesionej rabaty ma bezpośredni związek ze zgromadzonym w niej materiałem organicznym, który stopniowo się rozkłada wydzielając ciepło.

Ostatnim składnikiem podłoża jest ziemia gruntowa, którą można zastąpić ziemią z worka.

Skonfiguruj warzywnik

1

2

3

4

5

1Wybierz wzór

2Wybierz kształt

3Dopasuj wysokość do swoich potrzeb

4Wybierz kolor pasujący do ogrodu

5Dobierz opcjonalnie akcesoria (szklarnia, listwa chroniąca przed ślimakami)

Różnorodność wyglądu warzywników zależy od naszych upodobań. To na jaki wzór zdecydujmy się podczas wybierania warzywnika do naszego ogrodu, na taras czy balkon w dużej mierze zależy od wyglądu przestrzeni wokół.

Dostępne wzory:

Kształty

Dzięki modułowej budowie każdy warzywnik możemy w dowolne strony rozbudowywać, tworzyć własne kształty, wysokości oraz stopniowania (piętrowana rabata)

Zobacz przykładowe kształty

Dane techniczne

Wzór półbal - typ łączenia T

90 cm / 50 cm / 128 cm

27 cm / 54 cm / 81 cm

Wzór deska - typ łączenia S

90 cm / 50 cm / 128 cm

27 cm / 54 cm / 81 cm

Wzór deska - typ łączenia T

90 cm / 50 cm / 128 cm

27 cm / 54 cm / 81 cm

Wzór trawertyn - typ łączenia S

90 cm / 50 cm / 128 cm

27 cm / 54 cm / 81 cm

Kolorystyka

Warzywniki dostępne w wersji
surowego betonu lub w pięciu
wariantach kolorystycznych

Surowy beton Brąz z żółtym Kremowy z brązem Szary z grafitem Szary z białym Grafit z białym

Akcesoria

Szklarnia

Listwa chroniąca
przed ślimakami

Dla kogo/gdzie warzywnik?

Warzywnik - w ogrodzie

Dzięki uprawie warzyw na podwyższonych grządkach niewielki przydomowy ogródek, w którym brakuje miejsca na wydzielenie części ozdobnej i użytkowej, może pełnić te obie funkcje jednocześnie. Dlatego podwyższone grządki warzywne często stosuje się w małych ogrodach miejskich, gdy ogródek jest umieszczony pomiędzy ścianami domów lub ogrodzeniami.

Warzywnik – przedszkole

Zaspokajają dziecięcą potrzebę obcowania ze zjawiskami przyrodniczymi w warunkach naturalnych, rozbudzając ich ciekawości poznawczą, wyobraźnię i kreatywne myślenie. Wspaniała zabawa przedszkolaków przy zakładaniu, pielęgnacji a później zbiorów własnych owoców i warzyw, z których przygotowują  rozmaite koktajle, drugie śniadania lub podwieczorki.

Warzywnik – domy opieki społecznej

Ogród warzywny w betonowej podwyższonej rabacie to świetne rozwiązanie zapewniające znaczną wygodę i ułatwienie pracy przy roślinach. To doskonałe rozwiązanie dla osób starszych i z chorobami kręgosłupa. Warzywniki znajdą również swoje zastosowanie w ergoterapii poprzez wykonywanie prac ogrodniczych, rozróżnianie poszczególnych gatunków warzyw czy ziół oraz poszerzenie wiedzy na temat otaczającego nas środowiska przyrodniczego.

Warzywnik – przestrzeń miejska

Krzewy i kwiaty w przestrzeni miejskiej stanowią swoiste oazy zieleni, do których uciekamy, gdy chcemy odpocząć od zgiełku, pracy i hałasu. Kojarzone ze spokojem, ładem i porządkiem coraz częściej stają się nieodłączonym elementem nie tylko parków, ale również osiedli mieszkaniowych czy ulic. Nasze warzywniki to ciekawy pomysł do zastosowania w niewielkich ogródkach, również miejskich, gdzie łączy się dobre wykorzystanie przestrzeni i efekt wizualny. Produkowane przez nas skrzynie betonowe (donice) idealnie nadają się do sadzenia kwiatów.

Warzywnik – ogród dendrologiczny

Posadzenie roślin na podwyższonych rabatach ma wiele zalet. Przede wszystkim w ten sposób zapewniamy roślinom dogodne warunki wegetacji w żyznej ziemi o odpowiednim odczynie pH. Jest to też szczególnie ważne, jeśli zakładamy ogród, w którym chcemy uprawiać różnorodne rośliny, potrzebujące zróżnicowanego podłoża. Warzywniki idealnie odnajdą się nie tylko w przydomowych ogródkach ale również w ogrodach dydaktycznych, sensorycznych czy dendrologicznych, gdzie znajdziemy unikalną populację roślin.

Warzywnik - sąsiedzki Ogród Kultury

Miejski SOK - to inicjatywa obywatelska zakładająca utworzenie zielonej przestrzeni otwartej dla wszystkich mieszkańców, zaprojektowanej dla nich i z ich udziałem, w ekologiczny sposób. Jest to projekt utworzenia przestrzeni relaksu i warsztatów, kultury, sztuki. W Społecznym Ogrodzie Miejskim każdy może spróbować uprawiać warzywa, owoce, zioła, kwiaty.

Styrobud.eu

Jeśli nie chcesz
czekać zadzwoń!

biuro: +48 730 688 108

Czynne od pon. do piątku 7-17
w soboty od 7 do 13

Przesyłka

Nasz przesyłki wysyłane są za pośrednictwem kuriera

O każdej przesyłce klient jest informowany

biuro@styrobud.eu

Faktura VAT

Do każdego zakupu paragon lub faktura VAT!

Kupuj z pewnego źródła

tel: +48 730 688 108

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password