Facebook
Styrobud Górno
Gartengemüsekonfigurator

Zobacz film

Betonowa podwyższona rabata

Dlaczego jest lepsza od klasycznego warzywnika?

Zyskujemy łatwiejszy dostęp do warzyw - rosną wyżej, więc wygodniej przy nich pracować, zarówno przy pielęgnacji roślin, jak i plewieniu

Zmniejsza się ryzyko zadeptania warzyw przez psy bądź dzieci bawiące się w ogrodzie

Skutecznie chronią warzywa przed szkodnikami typu nornice, ślimaki

Warzywniki wyglądają bardziej dekoracyjnie niż tradycyjna warzywna grządka dlatego skrzynię możemy ustawić w bardziej reprezentacyjnej części ogrodu

Stajemy się zupełnie niezależni od jakości gleby w naszym ogrodzie

Możemy porozdzielać sadzonki warzyw według ich preferencji co do sąsiadów, dzięki takim zabiegom plony są większe a smak warzyw ciekawszy

W skutek procesów gnilnych wydzielana jest w podłożu duża ilość energii cieplnej, dzięki temu uprawę roślin można wcześniej zacząć i później zakończyć

Warzywnik wykonany z betonu jest bardzo trwały i posłuży wiele lat, w przeciwieństwie do rabat drewnianych, które z czasem ulegają rozkładowi

Warstwowa budowa warzywnika

  • 1.siatka
  • 2.gałęzie
  • 3.liście drzew, darń
  • 4.kompost
  • 5.ziemia gruntowa lub z worka

Dno skrzyni pozostawiamy otwarte, jednak zabezpieczone przed gryzoniami drobnooczkową siatką (maksymalna wielkość oczka 1,5cm).

Aby ograniczyć utratę wilgoci podłoża przez parowanie, wewnętrzne ściany grządki wykładamy folią (doskonale nadaje się do tego folia do stawu).

Najniższą część substratu przygotowujemy z pociętych na mniejsze kawałki gałęzi, liści drzew i darni.

Następnie wykładamy warstwę nawozu organicznego i kompostu. Ważne jest, żeby warstwy dobrze ubić i namoczyć. Wysoka plenność uzyskiwana z podniesionej rabaty ma bezpośredni związek ze zgromadzonym w niej materiałem organicznym, który stopniowo się rozkłada wydzielając ciepło.

Ostatnim składnikiem podłoża jest ziemia gruntowa, którą można zastąpić ziemią z worka.

Skonfiguruj warzywnik

1

2

3

4

5

1Wybierz wzór

2Wybierz kształt

3Dopasuj wysokość do swoich potrzeb

4Wybierz kolor pasujący do ogrodu

5Dobierz opcjonalnie akcesoria (szklarnia, listwa chroniąca przed ślimakami)

Różnorodność wyglądu warzywników zależy od naszych upodobań. To na jaki wzór zdecydujmy się podczas wybierania warzywnika do naszego ogrodu, na taras czy balkon w dużej mierze zależy od wyglądu przestrzeni wokół.

Dostępne wzory:

Kształty

Dzięki modułowej budowie każdy warzywnik możemy w dowolne strony rozbudowywać, tworzyć własne kształty, wysokości oraz stopniowania (piętrowana rabata)

Zobacz przykładowe kształty

Dane techniczne

Wzór półbal - typ łączenia T

50 cm / 90 cm / 128 cm

27 cm / 54 cm / 81 cm

Wzór deska - typ łączenia S

50 cm / 90 cm / 128 cm

29 cm / 58 cm / 86 cm

Wzór deska - typ łączenia T

50 cm / 90 cm / 128 cm

29 cm / 58 cm / 86 cm

Wzór trawertyn - typ łączenia T

50 cm / 90 cm / 118 cm

29 cm / 58 cm / 86 cm

Kolorystyka

Warzywniki dostępne w wersji
surowego betonu lub w pięciu
wariantach kolorystycznych

Surowy beton Brąz z żółtym Kremowy z brązem Szary z grafitem Szary z białym Grafit z białym

Akcesoria

Szklarnia

Listwa chroniąca
przed ślimakami

Warzywnik nie tylko w ogrodzie

Własne rośliny napawają nas nie tylko dumą, ale i dostarczają pewności, że wyhodowane przez nas warzywa są zdrowe i ekologiczne. Decydując się na własny ogród warto spojrzeć na niego z praktycznego punktu widzenia. Dzięki podwyższonym rabatom zyskujemy łatwiejszy dostęp do roślin, chronimy je przed szkodnikami, uniezależniamy się od gleby w ogrodzie, zmniejszamy ryzyko ich zadeptania i zyskujemy element dekoracyjny. Betonowe warzywniki są trwałe i odporne na wszystkie warunki atmosferyczne.

W Twoim ogrodzie

Pomyśl o komforcie, który zapewnia uprawa warzyw na podwyższonych grządkach. Warzywniki nie tylko spełniają element dekoracyjny w Twoim ogrodzie, ale i umożliwiają łatwiejszy dostęp do roślin. Są one wyżej usytuowane, dzięki czemu łatwiej jest przy nich pracować. Dodatkowo warzywniki gwarantują skuteczną ochronę przed nornicami i ślimakami.

W przedszkolu

Jak zaszczepić w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej nas przyrody? Z pomocą przychodzą warzywniki, które idealnie sprawdzą się w przedszkolach i zaspokoją dziecięcą ciekawość, potrzebę obcowania z naturą i pobudzą wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Sadzanie, doglądanie i dbanie o rośliny oraz ich późniejsze zbiory i przygotowywanie prostych koktajli to doskonała okazja, by zarazić najmłodszych miłością do zdrowego podejścia do życia i doceniania, tego co naturalne i samodzielnie wyhodowane.

W przestrzeni miejskiej

Nawet w centrum miasta można odnaleźć oazę spokoju - zapewniają ją tereny pełne zieleni, kojarzące się ze spokojem, relaksem i porządkiem. Warzywniki sprawdzają się nie tylko jako element ozdobny w parkach, ale i na osiedlach, rynkach, trawnikach czy miejskich ogródkach. Rośliny pomagają oczyścić powietrze z zanieczyszczeń i dodatkowo ozdabiają miasto oraz nadają mu przyjaznej atmosfery. Warzywniki idealnie komponują się z kolorowymi kwiatami.

W domu seniora

Podwyższona rabata to propozycja zapewniająca ogromną wygodę oraz ułatwienie przy pielęgnacji roślin. Takie rozwiązanie polecane jest osobom starszym i tym z problemami z kręgosłupem, dlatego sprawdzi się w domach opieki seniora. Czas spędzony przy warzywnikach może być elementem ergoterapii - wykonywanie prac ogrodniczych pozwala na rozwinięcie zdolności manualnych i pobudza kreatywność. Dodatkowo niesie ze sobą wymiar edukacyjny - zaangażowane w pielęgnację roślin osoby poszerzają swoją wiedzę na temat otaczającego je środowiska naturalnego.

W ogrodzie dendrologicznym

Są miejsca jak ogrody dydaktyczne, sensoryczne i dendrologiczne, w których prezentowane są wyjątkowe rośliny. Jednak, by zawsze robiły takie oszałamiające wrażenie, niezbędne jest zapewnienie im odpowiednich warunków – w tym żyznej ziemi o odpowiednim pH. Co więcej, gatunki mogą różnić się wymaganiami odnośnie podłoża. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą warzywniki, które zapewniają niezależność w wyborze ziemi. Dodatkowo osadzone na wysokości rabaty chronią roślinne eksponaty przed zadeptaniem.

W Sąsiedzkim Ogrodzie Kultury

Miejski SOK to inicjatywa obywatelska polegająca na utworzeniu zielonej przestrzeni dostępnej dla wszystkich mieszkańców, którzy czynnie uczestniczą w jej projekcie, stworzeniu oraz pielęgnacji. Aranżacja strefy relaksu wymaga zasadzenia warzyw, kwiatów, ziół i owoców, a biorąc pod uwagę, że będzie to obszar dostępny dla zarówno młodszych jak i starszych osób, trzeba pomyśleć o jego praktycznym wymiarze. Warzywniki chronią rośliny przed zniszczeniem, są wspaniałym elementem dekoracyjnym i ułatwiają ich pielęgnację.

Warzywniki.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się znami!

tel. +48 730 688 108

Czynne od pon. do piątku 7-17
w soboty od 7 do 13

Przesyłka

Nasze przesyłki wysyłane są za pośrednictwem kuriera

O każdej przesyłce klient jest informowany

biuro@styrobud.eu

Faktura VAT

Do każdego zakupu paragon lub faktura VAT!

Kupuj z pewnego źródła

tel: +48 730 688 108

New Account Registrieren

Hast du schon ein Konto?
Melden Sie sich an, statt Oder Passwort zurücksetzen